Naukowcy wzywają rodziców wszędzie, aby zachowali swoje dziecięce zęby

Chociaż brzmi to nierealnie, kriokonserwacja komórek macierzystych w bankach komórek macierzystych może wkrótce stać się rzeczywistością, ponieważ naukowcy twierdzą, że zęby niemowlęce zawierają komórki macierzyste, które pomagają zregenerować organizm, a tym samym mogą uratować życie wielu osób.

Wszystkie narządy i tkanki w naszym ciele zaczęły rosnąć z komórek macierzystych, które są w stanie regenerować, dzielić i naprawiać ludzkie ciało. Komórki macierzyste pochodzą albo z embrionalnych komórek macierzystych, które są zarodkami utworzonymi podczas fazy blastocysty rozwoju embrionalnego, albo z dojrzałych komórek macierzystych, które są tkankami dla dorosłych. Oba typy mogą przekształcać się w inne typy komórek, takie jak mięśnie lub kości.

Dlatego też zęby mleczne, jako źródło komórek macierzystych, można zapisać jako ubezpieczenie biologiczne, co nie zostało jeszcze udowodnione naukowo, ale rozsądnie jest zachować je w przypadku przełomu.

Doprowadziło to do powstania pierwszych banków komórek macierzystych dla zębów, takich jak Store-A-Tooth, The Tooth Bank i StemSave. Można wysyłać zęby do takich przedsiębiorstw, a oni wyodrębniają komórki macierzyste, przechowują je w kulturze, w której mogą rosnąć, a następnie są poddawane kriokonserwacji.

Jednak cena takiego procesu jest wciąż wysoka, a Store-A-Tooth wymaga opłaty z góry w wysokości 1 747 USD i dodatkowej opłaty rocznej w wysokości 120 USD rocznie.

Zdaniem ekspertów, jest zbyt wcześnie, aby uznać komórki macierzyste miazgi zęba za źródło komórek zastępujących lub regenerujących tkanki, ale zdają sobie sprawę, że mogą wytwarzać kości, więc możemy być blisko tak zaawansowanej technologii medycznej.

Komórki macierzyste można stosować do leczenia urazów, chorób i chorób, takich jak udar, cukrzyca, choroba serca, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, uszkodzenie narządów, różne nowotwory i uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Ben Scheven, starszy wykładowca biologii jamy ustnej w szkole stomatologii na Uniwersytecie w Birmingham, mówi:

„Badania prowadzone są głównie w fazie eksperymentalnej (przedklinicznej)”, ale „stomatologiczne komórki macierzyste mogą zapewnić korzystną terapię komórkową w celu naprawy i regeneracji tkanek”.

Joseph C. Laning, dyrektor ds. Technologii w Provia Laboratories LLC, firmie zajmującej się bankowością komórek macierzystych, powiedział, że naukowcy wykazali „obietnicę w leczeniu bardziej złożonych zaburzeń, takich jak stwardnienie rozsiane (MS) i traumatyczne uszkodzenie mózgu”.

Mimo że ta technika ma swoje problemy i jest często wątpliwa, amerykańska Akademia Dentystów Pediatrii, Dr. Jade Miller, mówi:

„To naprawdę w powijakach, wiele z tych badań. Istnieje bardzo duża szansa na wykorzystanie tych komórek macierzystych i mogą one ratować życie. Nauka jest na tyle silna, by pokazać, że to nie jest science fiction, znajdzie się znacząca aplikacja i chcę dać moim wnuczkom możliwość skorzystania z tych opcji. ”

Przyszłość jest nieprzewidywalna, więc dlaczego nie uratować zębów swojego dziecka, aby zapewnić sobie zdrowe życie?

Źródło: tinhtamvn.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *